Середа
24.04.2024
20:25
Вітаю Вас Гість
RSS
 

Зразковий  художній  колектив "СЯЙВО" Хотинської гімназії



Головна Реєстрація Вхід
Інформація про сайт »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5202

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу



Танець — один з найдавніших видів народної творчості. Українська національна культура багата і різноманітна, вона, як відомо, зберігає і накопичує енергію своєї нації.

Надзвичайно важливо зберегти для нащадків музичну культуру українців, багату жанрами, стилями, ритмомелодикою. Кожен регіон має свої особливості пісенної і танцювальної музики, багаті скарби народної творчості зібрані на буковинській землі.

На Хотинщині, після досить тривалої перерви знову започатковано відродження танцювального мистецтва  творчим тандемом педагогів Хотинської гімназії – Микитюк Людмилою Анатоліївною, заступником директора з виховної роботи та Борденюк Людмилою Анатоліївною, хореографічним керівником колективу «Сяйво».

Хореографічний колектив народного танцю «Сяйво» розпочав своє існування в Хотинській гімназії восени 2006 року і зразу ж завоював прихильність глядацької аудиторії.

Створенню цього колективу передувала велика організаційна  робота Людмили Микитюк, заступника директора з виховної роботи , яка поставила перед собою завдання  створити у навчальному закладі колектив, творчість якого була б цікавою, яскравою і різноманітною.

Першочергове і основне завдання, яке стояло  на той час - це кадрове забезпечення та створення матеріально – технічної бази. На той момент висококваліфікованого спеціаліста, який очолив би цю справу, на жаль в місті не було, але завершувала навчання в педагогічній академії молодий спеціаліст, яка подавала великі надії, Борденюк Людмила Анатоліївна, саме вона і очолила хореографічний колектив «Сяйво».

У той час в колектив прийшли дітки, які в основному, не мали зовсім ніякої хореографічної підготовки.  Їх було всього тільки шестеро, але вони мали велике бажання танцювати.  Вони  росли, а з ними ріс ансамбль, підвищувався рівень майстерності юних танцюристів, збільшувався їх чисельний склад.

 На сьогоднішній день хореографічний колектив налічує понад сто двадцять учасників, які займаються у чотирьох вікових групах. Кабінет хореографії у гімназії по праву став «другою домівкою» для юних танцюристів віком від шести до сімнадцяти років.

Репертуар ансамблю нараховує понад 30 хореографічних композицій, постановку яких здійснила незмінний керівник хореографічного колективу, творчий і талановитий педагог Борденюк Л.А.. Вона зуміла організувати навколо себе дітей та зацікавити їх  новими постановками, які припали їм до душі.

 У біографії колективу вже понад півсотні концертів, він має наявну необхідну матеріальну базу: костюми, взуття, свій танцювальний зал.

Протягом шести років існування колективу, ініціативність і наполегливість хореографа та її вихованців була підкріплена підтримкою Хотинської районної ради та Хотинської районної державної адміністрації, начальника відділу освіти О.В. Плаксивого, адміністрації Хотинської гімназії, які сприяли у створенні для занять хореографічного класу з відповідним обладнанням.

А головне це – батьки гуртківців, які в першу чергу винесли на своїх плечах увесь фінансовий та організаційний тягар. Вони допомогли у пошитті костюмів для виступів, проведенні подорожей та організації концертів.

Фактично, все почалося з «нуля», то зараз напрацьована досить солідна матеріально-технічна база для занять хореографією юних танцюристів.

Вихованці «Сяйва» навчаються за комплексною програмою, основу якої покладено заняття класичним танцем, а також вивченням народних та сучасних танців. Постійно ведеться індивідуальна робота з обдарованими дітьми. Заняття сприяють формуванню у вихованців любові до танцю, вивченню мови хореографії, розвитку естетичного смаку та  удосконаленню виконавської  та акторської майстерності.

Хореографічний колектив сформувався в струнку систему естетичного виховання та осягнення хореографічного мистецтва. Репертуар, що був властивий для дитячого сприйняття та майстерності постійно розширювався . Кожен тривалий і трудомісткий  репетиційно - постановочний процес постійно приносить в нагороду дітям радість концертного виступу, гучні аплодисменти глядачів. І саме це надихає дітей та хореографа ще з більшою віддачею ставитись до улюбленої справи.  Всі гуртківці вимагають до себе пильної уваги з боку хореографа, вони не сприймають абияких спонтанних рішень, шаблонів у творчій праці, байдужості та зневаги. І Людмила Анатоліївна, будучи ще зовсім молодим, але дуже мудрим наставником,  добре усвідомила це для себе і вміло організовувала свою роботу, щоб її вихованці по справжньому відчували материнську ласку та професіоналізм.

 Всі танцюристи чітко засвоїли, що хореографічне мистецтво потребує колективних зусиль, єдності помислів та синхронності рухів, створення необхідного образу за змістом танцю.

День за днем,  крок за кроком, невпинно йшли роки, репетиційно-постановочний процес набирав позитивних обертів і динаміки.

Юні танцюристи молодшої та середньої вікових груп почали вміло передавати характер запальних народних танців та з великим ентузіазмом виконувати різноманітні хореографічні композиції. Високий професійний рівень, який вони досягають щоденною працею, дає зовсім маленьким діткам можливість виконувати складні танцювальні трюки. 

Старший колектив складається із юної молоді, які є любителями народної творчості, великими пошановувачами історичної та культурної спадщини рідного краю.

В основу репертуару старшого колективу входять танці побудовані на колоритному місцевому фольклорі, записані у старожилів Бессарабії, але поряд з ними колектив із захопленням виконує народні танці інших регіонів України та інших національностей.

Гуртківці  постійно підвищують свою  майстерність, розширюють та урізноманітнюють репертуар, активно виступають на обласних, районних, міських, державних урочистостях, мистецьких та спортивно-масових заходах, новорічних святах та виставах.

             Незважаючи на юний вік, ансамбль має чисельні здобутки та перемоги як у конкурсах народних танців, так і у фольклорних фестивалях. Юні таланти ставали неодноразово переможцями обласних та Всеукраїнських фестивалів – конкурсів.

У програмі "Сяйва" народні танці України й інших країн, фольклорні свята, записані із автентичних джерел Хотинського району.

Уже давно полюбилися шанувальникам народного танцю і запальний "Пляс", і подільський танець "Ойра", і "Бесарабский", а також російські та ряд сучасних танців.

Колектив «Сяйво» Хотинської гімназії є дипломантом Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського,

Колектив народного танцю «Сяйво» став у січні 2011 року призером І міжобласного фольклорно-етнографічного Фестивалю Маланок у місті Чернівці. 

Влітку цьогож року  гімназисти з гордістю представляли Буковину на Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі» у містах Піла та Ястровіє (Польща), а цьогоріч запрошені на такий ж фестиваль до Угорщини та  Республіки Італії.

У 2012 році танцювальна композиція «Пляс на храму» була справжньою прикрасою фестивалю «Чисті роси», що в області принесла перемогу цьому творчому колективові .

Нині можна з гордістю сказати, що   хореографічний колектив  «Сяйво» по праву став не тільки візитною карткою Хотинської гімназії, а і всього району та і області в цілому.

            Глядачі високо оцінюють хореографічне мистецтво юних гімназистів. Їх виступи дуже часто супроводжуються вигуками «Браво!», а безперервний потік аплодисментів не рідко запрошують виконати танець на біс. Але юні танцюристи не зазнаються, а ще з більшою заповзятістю удосконалюють свою виконавську майстерність, щоб ще глибше вразити глядацьке серце. І де б не були наші танцюристи, на яких сценах би не виступали, вони  завжди  пишаються тим, що через своє мистецтво дають змогу глядачам краще пізнати історію та культуру народного танцю.

 

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Корисні посилання

Сайт Міністерства
 освіти і науки України









Людмила Микитюк © При використання матеріалів посилання обовязкові